Galerie Valchařská se nachází ve starém průmyslovém areálu přímo v prostorách Tiskárny Helbich. Její koncept určila právě tiskárna, kde se potkává celá řada lidí – umělci, grafici, kurátoři a v neposlední řadě také tiskaři, kteří společně řeší, jak budou vypadat katalogy a knihy nejenom o umění.
Právě tato setkání přivedla Roberta Helbicha, majitele tiskárny, k myšlence uspořádat několikrát do roka ve foyer výstavu fotografií doprovázenou katalogem nebo knihou. Oslovil proto kurátora Lukáše Bártla, aby na základě svého výběru prezentoval současnou fotografii v jejím nejširším spektru. Dvakrát do roka tak dostávají prostor začínající umělci a jednou ročně už etablované osobnosti uměleckého světa, kterým je věnována reprezentativní publikace.
Průmyslový areál poznáte už zdálky podle barevného komína s nápisem Helbich. V areálu se zorientujete snadno podle cedulí Tiskárna Helbich, u vchodu jsme označeni nápisem Galerie Valchařská. Stačí zazvonit na "sekretariát." Nebojte se a vstupte dál, nacházíme se v prvním patře v kancelářských prostorách. 
 
Galerie je otevřena od pondělí do pátku, 9 - 16 hod. Prostor je možné navštívit také po domluvě.